Treść
Menu
News
Jesteś tutaj:   Start > Akademia Młodego Waltornisty > 2012

2012


W dniu 23.06.2012 w Akademii Muzycznej w Katowicach odbyła się

AKADEMIA MAŁEGO WALTORNISTY

i miała formułę festiwalu

Zainteresowanie Festiwalem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, którymi byli:

  • Katedra Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Katowicach
  • Portal internetowy www.waltornia.pl

Udział zadeklarowało 38 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Dopisali w stu procentach wszyscy, nawet z tak odległych od Katowic miast, jak Koszalin, Zgorzelec, Białystok, Łódź, Płock czy Gostynin. Składamy za to serdeczne podziękowania rodzicom, opiekunom, pedagogom i rzecz jasna, samym Uczestnikom. W zgodnej opinii słuchaczy, wszystkie wykonania były dobre i bardzo dobre.

Po zakończeniu przesłuchań mali artyści zostali zaproszeni na posiłek w postaci napoju i kanapki a także pysznego ciasta, którym poczęstowała ich ciastkarnia "Król" z Katowic. Potem nastąpiło zwiedzanie Akademii, które ze względu na ograniczony czas, pozwoliło na zaprezentowanie jedynie kilku jej miejsc. Było więc Muzeum Organów, po którym oprowadzał wraz z niezwykle ciekawym komentarzem prof. Julian Gembalski, Biblioteka, której zakamarki i zbiory prezentowała dyrektor, mgr Iwona Bias, Starszy Kustosz Dyplomowany. Na zakończenie wycieczki po Akademii, mali waltorniści, ich rodzice, opiekunowie i pedagodzy podziwiali nową Salę Koncertową, wybudowaną w 2007 roku.

O godzinie 15:00 rozpoczął się Uroczysty Koncert w którym udział wzięli:

  • Śląski Kwartet Waltorniowy w składzie: Leszek Salwa, Jerzy Ślęzak, Waldemar Matera i Grzegorz Grzegorzek
  • Mały Kwartet Waltorniowy w składzie: Michał Mocek, Szymon Ślęczka, Krystian Parada i Oliwier Pelc
  • Kwartet Waltorniowy PSM w Strzelcach Opolskich w składzie: Adam Goczoł, Jan Malcherczyk, Franciszek Czech i Szymon Krupa
  • Edyta Chmielewska z PSM w Bielsku Białej
  • Michał Kanawka z Akademii Muzycznej w Katowicach.
Szczególny aplauz otrzymał Chór Waltorniowy Małych Waltornistów, który w swoim koncercie pod batutą mgr Jerzego Ślęzaka wykonał między innymi popularnego "Kazaczoka" na 41 waltorni - siłę maluchów wzmocniło bowiem trzech odrobinę starszych kolegów.

Zdaniem pedagogów, tak dobrym wykonaniom, prócz talentu i umiejętności Uczestników, pomogła przyjęta formuła festiwalu, której celem była przede wszystkim prezentacja zdolności małych instrumentalistów a nie ich ocena, klasyfikacja itp. Cieszymy się ogromnie, że impreza spełniła tym samym oczekiwania biorących w nim udział osób.

Wszyscy wykonawcy otrzymali okolicznościowe dyplomy uczestnictwa a także pamiątkowe upominki - koszulki, buttony, naklejki, długopisy, ołówki itp.

Organizatorzy pragną podziękować władzom katowickiej uczelni, za życzliwość i wsparcie - JM Rektorowi, prof. Tomaszowi Miczce, Kierownikowi Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, prof. Stanisławowi Dziewiorowi, Śląskiemu Kwartetowi Waltorniowemu, Kwartetom Waltorniowym prowadzonych przez mgr Jerzego Ślęzaka i mgr Piotra Wczaska, Edycie Chmielewskiej, uczennicy mgr Waldemara Matery i Michałowi Kanawce, studentowi adt dr Damiana Walentka. Dziękujemy wszystkim pedagogom szkół muzycznych za staranne przygotowanie uczniów do gry solowej i występu w Chórze Waltorniowym. Podziękowania dla sponsorów i darczyńców: firmom ZM-Concept z Bydgoszczy, Jarmuła Music z Tarnowa, Hans Hoyer z Niemiec, Josef Lidl z Brna, Ciastkarni "Król" z Katowic i Adrianowi Kaintochowi z firmy ubezpieczeniowej Allianz.

Biuro Organizacyjne:
Kierownictwo Artystyczne: Damian Walentek tel. 604-259-091
Kierownictwo Organizacyjne: Jerzy Ślęzak tel. 606-959-573
Maryla Limanowska tel. 516-033-181
Sekretarz Waldemar Matera tel. 505-099-246
amwkatowice@gmail.comKoncert Chóru Waltorniowego - 41 wykonawcówSkomentuj Festiwal na FacebookuSponsorzy

« wstecz  |   góra  |   dalej »
Treść
Menu
News

Współpracujemy

waltornia.pl

Treść
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login