Treść
Menu
News
Jesteś tutaj:   Start > Konkursy > Katowice 2010

Katowice 2010




Konkursblacha 2010

II Ogólnopolski Konkurs
Instrumentów Dętych Blaszanych


W dniach 27-30.04.2010 odbył się II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych zorganizowany przez Katedrę Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Katowicach.


Konkurs odbył się w kategoriach: trąbka, waltornia, puzon i tuba i przeznaczony był dla instrumentalistów urodzonych po 31.12.1983 r.




Program konkursu:


Róg



I etap

1. Camille Saint-Saëns – Morceau de Concert f-moll op.94

2. Paul Dukas – Villanelle
               lub
    Eugène Bozza – Sur les Cimes (Alphonse Leduc)
               lub   
    Eugène Bozza – En forêt (Alphonse Leduc)
               lub
    Jean Francaix – Divertimento


II etap

1. Franz Danzi – Koncert E-dur (VEB Deutscher Verlag fur Musik)

2. Bernard Kroll – Laudatio
               lub
    Sigurd Berge – Hornlokk 
               lub
    Witalij Bujanowski – Espana



Trąbka



I etap

1. Gustav Cords – Konzert-Fantasie es-moll (C. F. Schmidt)

2. Guillaume Balay – Piece de Concours  (Alphonse Leduc)
               lub
    Philippe Gaubert – Cantabile et Scherzetto  (Alphonse Leduc)
               lub
    Andre Wormser – Fantaisie Theme et Variations  (Alphonse Leduc)
               lub
    Henri Busser – Variations (Alphonse Leduc)


II etap

1. Reinhold Gliere – Koncert (opr. T. Dokszycer), 
                               Uwaga! I cz. ósemka = 74 
 
2. Malcolm Arnold – Fantasy for B flat Trumpet  (Faber Music Ltd.)
               lub
   Alen Vizzutti – Cascades (Brass Music Ltd.)
               lub
   Toru Takemitsu – Paths



Puzon



I etap

1. Zygmunt Stojowski – Fantazja ( PWM, Alphonse Leduc)

2. Alfred Bachelet – Morceau de concours (Alphonse Leduc)
               lub
    Eugen Bozza – Ballada
               lub
    Alexandre Guilmant – Morceau Symphonique
                                     (Mark Reift; International Music Company)
               lub
    Camille Saint Saëns – Cavatine ( Marc Reift; Muzika Moskwa 1958)


II etap

1. Launy Grondahl – Koncert (Dansk Musik) 

2. Malcolm Arnold – Fantasy for trombone (Faber Music)
               lub
    Enrique Crespo – Improvisation I (Lydka Misikverlag)
                lub
    Folke Rabe – Basta



Tuba



I etap

1. Alekander Lebedjew – Koncert  na tubę

2. Benedetto Marcello – Sonata a-moll      
                lub
    D.Haddad – Suita
                lub
    Camil Saint -Saëns – Cavatina 
                lub
    John Stevens – Variations in Olden Style 


II etap

1. Ralph Vaughan Williams – Koncert na tubę                      

2. Claude-Henry Joubert – Petite suite
                lub
    Krzysztof  Penderecki – Capriccio
                lub
    Brian Israel – Suite for Unaccompanied Tuba

Szczegóły na www.konkursblacha.am.katowice.pl

« wstecz  |   góra  |   dalej »
Treść
Menu
News

Współpracujemy

waltornia.pl

Treść
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login