2008.05.10 Konkurs etiud

W organizowanym przez Katedrę Konkursie Etiud 1. Nagrodę zdobył Krzysztof Tomczyk
z klasy prof. Wiesława Grochowskiego.
Gratulujemy!

W organizowanym przez Katedrę Konkursie Etiud 1. Nagrodę zdobył Krzysztof Tomczyk
z klasy prof. Wiesława Grochowskiego.
Gratulujemy!

W XI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie (Czechy) 2. Nagrodę zdobyła Monika Całus z klasy prof. dr hab. Wiesława Grochowskiego.
Adrian Treffoń z klasy dr hab. Damian Walentka oraz Wiktor Tukaj z klasy prof. dr hab. Wiesława Grochowskiego zostali finalistami tego konkursu.
Gratulujemy!
W XVI Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Štanjel (Słowenia) 2. Nagrodę (Srebrny Medal) zdobył Kwintet Dęty Akademii Muzycznej w Katowicachw składzie:
Elżbieta Tomczyńska – flet
Paweł Biegiesz – obój
Michał Wadowski – klarnet
Edyta Chmielewska – waltornia
Julia Ilczuk – fagot
zespół przygotował adt dr Piotr Pyc.
Gratulujemy!
Zaplanowany w dniach 6-9.12.2021 w Łodzi Festiwal Waltorniowy a w jego ramach VI Ogólnopolski Konkurs Waltorniowy im. Prof. Edwina Golnika z przyczyn epidemiologicznych odbył się w trybie zdalnym (online).
Sukcesy odnieśli nasi studenci:

1. Nagroda
Szymon Krupa
klasa prof. Wiesława Grochowskiego

3. Nagroda
Michał Maleska
klasa prof. Wiesława Grochowskiego

Wyróżnienie
Bartosz Maciążek
klasa prof. Wiesława Grochowskiego

Wyróżnienie
Łukasz Ogaza
klasa prof. Wiesława Grochowskiego
i dr Waldemara Matery

Wyróżnienie
Patryk Tokarski
klasa prof. Wiesława Grochowskiego
i dr Waldemara Matery
W XVI Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze 1. Nagrodę w kategorii Akademie Muzyczne zajął Kwintet dęty Akademii Muzycznej w Katowicach w składzie:
Elżbieta Tomczyńska – flet
Paweł Biegiesz – obój
Michał Wadowski – klarnet
Edyta Chmielewska – waltornia
Julia Ilczuk – fagot
zespół przygotował adt dr Piotr Pyc
Gratulujemy!
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 grudnia 2020 w wieku 85 lat zmarł

St. wykł. Mieczysław Korcz
Wieloletni waltornista Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu.
Wykształcił liczne grono waltornistów, członków orkiestr a także pedagogów i wykładowców akademickich.
Niech spoczywa w Pokoju!

W dniu 26.06.2014 w Akademii Muzycznej w Katowicach odbyła się II Akademia Młodego Waltornisty.
Biuro organizacyjne: